Arabalar kaç binde bakıma girer?

Arabalar kaç binde bakıma girer?

Araçların,  yıl içerisinde alması gereken bakımlar vardır. Bu bakımlar sayesinde araçların performansı artırılmakta ve daha uzun süre kullanım ömrü oluşturulmaktadır. Bakım sürelerinin oluşmasındaki etken araçların yakıt türüdür. Benzin ve dizel araçların bakım periyotları birbirinden farklıdır. Bakım periyotları için ayrılan süreyi dolduramayan araç sahipleri yıl içerisinde bir defa da olsa periyodik bakım veya bahar bakım hizmetinden yararlanmalıdır.
Periyodik bakımlar ile araçlar teknik ve mekanik yönden ayrıntılı şekilde kontrol edilmektedir. Araçların kontrol edilmesi, aracın yıl boyunca aktif ve dinamik bir şekilde çalışmasına olanak tanımaktadır.

Benzinli Araçlar Kaç Binde Bakıma Girer?

Benzinli Araçlar Kaç Binde Bakıma Girer?

Benzinli ve dizel araçların periyodik bakım hizmet süreleri birbirinden farklıdır. Bu bakım süreleri hem yakıt türüne hem de üretici firma prosedürüne göre değişmektedir.
Genel anlamda benzinli araçlar için belirlenen periyodik bakım süresi 15 bin km olarak devam etmektedir. Yeni nesil üretilmiş hibrit otomobillerin bakım periyotları da 15 bin km olarak belirlenmiştir. Bu kilometreyi dolduran araç sahipleri mutlaka servisten bakım hizmeti almalıdır. Özrenotek servis olarak sizlere güvenilir servis hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız.

Dizel Araçlar Kaç Binde Bakıma Girer?

Dizel Araçlar Kaç Binde Bakıma Girer?

Bakım ve onarım süreleri araçların yakıt türüne göre belirlenmektedir. Her aracın üretici firması, periyodik bakım sürelerini kullanma çizelgesi ile araç sahibine vermektedir. Bu çizelgeye sahip olmayan araç sahipleri bakım sürelerini servis üzerinden öğrenmektedir.
Dizel araçlar için bakım süresi 10 bin km olarak belirlenmiştir. Her 10 bin kilometreyi dolduran dizel araç periyodik bakım hizmetlerinden yararlanmalıdır. Periyodik bakım hizmetleri sırasında araç genel bir bakıma sokulmaktadır.

Sıfır Araçlar Kaç Binde Bakıma Girer?

Sıfır Araçlar Kaç Binde Bakıma Girer?

Sıfır araçların bakım ve onarımları konusunda yanlış bilinen durumlar vardır. Sıfır alınan araçların, iki yıl süreyle servise götürülmesine gerek yoktur algısı tamamen yanlıştır. Yeni otomobillerin alması gereken ilk periyodik bakımları 10 ile 20 bin km arasında yapılması gerekir.
Aracın yeni olması bakım almayacağı anlamına gelmemektedir. Üretici firma tarafından her araç için ayrılan bakım süresi doldurulduğunda araç bakıma sokulmalıdır. Çünkü bakım süreleri araçların maksimum kullanım ömrünü belirtmektedir. Bu sürenin dolması halinde araçlar ayrıntılı olarak bakıma girmelidir.