Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Aracınız için en önemli hususlardan biri olan oto dış aydınlatma sistemleri trafik içerisinde fark edilirliğiniz için büyük önem taşımaktadır.

Sinyaller ve uzun yol farlarını kapsayan bu sistem içerisinde dikkat edilmesi gereken birçok farklı husus bulunmaktadır. Sistemin içerisinde sekteye uğrayacak herhangi bir aksan büyük problemler ortaya çıkarabileceğinden dolayı yüksek kalitede üretilen verimli bileşenler tercih edilmelidir. Oto dış aydınlatma konusunda alanında uzman bir servis arıyorsanız servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Oto Dış Aydınlatma Sistemleri

  • Park lambası
  • Kısa ve uzun farlar
  • Sinyaller
  • Sis farları
  • Geri vites lambası
Oto dış aydınlatma sistemleri bu şekilde sıralanmaktadır. İç mekan aydınlatmalarına kıyasla estetik açıdan çok verimlilik için tasarlanan sistemlerdir. Özellikle gece yolculuklarında veya sisli yol şartlarında oto dış aydınlatma sistemleri hayati önem taşımaktadır. Şehir içi trafik konusunda da sinyallerin ve geri vites lambası büyük önem taşımaktadır. Bu aydınlatma sistemlerinin verimli ve stabil bir şekilde çalışması birçok kazayı önleyecektir. Bu yüzden ekstra olarak dikkat edilmesi gereken dış aydınlatma sistemleri iç mekanda kullanılan estetik amaçlı ampullerden farklı olarak her türlü dış hava şartında kusursuz şekilde görevini yerine getirebilen materyaller kullanılarak sisteme entegre edilmelidir. Servisimiz aracın akü durumuna bağlı olarak ampul seçiminde bulunur bu sayede aracın elektrik aksanını sekteye uğratacak ve akünün erken boşalmasını sağlayacak gereksiz bir yükten kaçınılmış olunur. Oto dış aydınlatma sistemleri konusunda uzman olan ekibimiz fark edilirlik ve verimlilik açısından en doğru materyalleri sizin için seçecektir. İzmir Bornova araç dış aydınlatma servis ihtiyaçlarınızda bizleri arayabilirsiniz.

Aydınlatma Devreleri

Basit bir sistem üzerine inşa edilen aydınlatma sistemleri aküden gelen elektriği ampullere ileterek aydınlatma sistemini devreye sokmaktadır. Sizin kullanacağınız anahtar yardımı ile devreye giren sistem içerisinde dikkat edilmesi gereken ara bileşenler bulunmaktadır. Sigorta ve röle olarak karşımıza çıkan bu ara sistemler ampulün verimli bir şekilde çalışabilmesi ve aracın elektrik aksanını sekteye uğratmaması için doğru seçilmelidir. Doğru yapılmayan tercihlerde akü erken boşalabilir veya aydınlatma ampulleri zarar görerek doğru çalışmayabilir. Bu tarz bir problem yaşıyorsanız servisimizi ziyaret ederek aydınlatma sistemi konusunda destek alabilirsiniz.

İlgili Konular

Helezon Yayı Arızası

Helezon Yayı Arızası

Rehbere git

Yaz lastiği kaç dereceye kadar kullanılır?

Lastiklerin ömrü, hem kullanım sıklığına hem de sıcaklığa bağlı olarak değişmektedir. Kış lastikleri çok soğuk havalara dayanabilen bir yapıda üretilmektedir. Ancak yaz lastikleri çok soğuk havalarda etkisini kaybetmektedir. Yaz lastiğinin kullanım derecesi 7 derecesinin üzerindedir. En iyi performansı bu derece ve üzerindeki derecelerde sağlamaktadır. Çok soğuk havalarda yaz lastiği kullanmak lastiğin yol tutuş özelliğini kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına her

Rehbere git
Yaz lastiği kaç dereceye kadar kullanılır?
Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?

Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?

Lastik, aracın ilerlemesine sağlayan araç parçasıdır. Araçtaki her parçanın aktif olarak kullanılması yakıt tüketimini etkilemektedir. Yakıt tüketimini hem olumlu hem de olumsuz anlamda etkileyen lastiklerin bu anlamda payı büyüktür. Araca takılan lastiğin araç ile uyumlu olması ve mevsim lastiği olması yakıt tüketimini olumlu anlamda etkilemektedir. Yüzde 20 oranında enerji tasarrufu sağlamak

Rehbere git

Silindir Kapağı Çatlağı

Rehbere git
Silindir Kapağı Çatlağı