Oto Detaylı Temizlik
Diğer Hizmetler

Oto Detaylı Temizlik

Gün içerisinde yoğun bir şekilde vakit geçirilen otomobillerin temizliği oldukça önemlidir. Aracın içerisinde kullanmaya bağlı olarak toz ve bakteriler oluşmaktadır.

Biriken bakteriler,  seyir halindeki aracın  içerisinde yolculuk yapan  herkesin  sağlığını olumsuz anlamda etkilemektedir.  Bu anlamda araca iç ve dış genel bir temizlik yapılması gerekmektedir.

Oto detaylı temizlik,  aracın  tüm aksamlarının detaylı bir şekilde  temizlenmesini sağlamaktadır.  Bu temizliği alanında uzman bir ekip gerçekleştirmektedir.  Oto temizlik sayesinde  aracın koltuk döşemeleri,  ön ve tavan  olmak üzere tüm yüzeyler ayrıntılı olarak temizlenmektedir.  Bu temizlik sırasında özel temizleyiciler kullanılmaktadır.  Kullanılan temizleyiciler araç sahibini olumsuz şekilde etkileyecek kimyasalları içermemekle birlikte bakterileri tam anlamıyla temizlemektedir.  Bu anlamda araç sahibi hem kendi sağlığı hem de aracın genel durumu açısından düzenli aralıklarla  detaylı temizlik yaptırmalıdır. 

Detaylı Temizlik Ücreti

Temizlik ücretleri,  servise göre  değişiklik göstermektedir.  Bu değişikliğin oluşmasında birçok etken vardır.  Bu etkenler, kullanılan malzemelerin kalitesine ve kullanılan ekipmana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun yanında aracın boyutuna göre temizlik işlemlerinden alınan ücretlerde değişmektedir. Servis yetkilileri aracın boyutuna ve temizliğin yapılacağı bölüme göre temizlik ücretini belirlemektedir.

Detaylı İç Temizlik Neler Yapılır?

Detaylı temizlik iç ve dış olarak ikiye ayrılmaktadır.  Detaylı iç temizlik sırasında temizlenen alanlar;

1.  Tavan döşeme detaylı temizliği

2.  Taban halısı temizliği

3.  Koltukların yıkanması

4.  Kapı iç döşeme temizliği

5.  Plastiklerin temizliği

6.  Stepne ve bagaj halısının temizliği

Detaylı Temizlik Kaç Saat Sürer?

Detaylı temizlik  ile aracın tüm aksanları ayrıntılı bir şekilde temizlenmektedir.  Temizliğin süresi aracın kirlilik boyutuna göre değişmektedir.  Genel anlamda temizlik için ayrılan süre 4 saattir.  Detaylı bir  araç temizliği olduğu için süre bu kadar uzundur.  Kimi araçlarda bu süre  kısalırken kimi araçlarda bu süre daha da artmaktadır.  Bu sürelerin kısalıp uzaması  temizliği yapan elemana ve  aracın kirliliğine bağlıdır. 

Temizliğin süresini belirten bir diğer durum da aracın boyutudur. Büyük araç ile küçük aracın temizlik süresi ve temizlik ücreti birbirinden farklıdır. Aracını temizletmek isteyen araç sahipleri konu ile ilgili bilgilere servis üzerinden ulaşmalıdır. 


İlgili Konular

Marş Dinamosu Arızası

Marş Dinamosu Arızası

Marş dinamosu, yani daha yaygın bilinen adıyla marş motoru, aracınızın çalıştırılması için hayati bir bileşendir. Bu bileşen, aracın motorunu ilk harekete geçiren kıvılcımı sağlar ve günlük kullanımda sürekli olarak görev yapar. Ancak, marş motoru da diğer otomobil parçaları gibi zamanla aşınabilir veya arızalanabilir. Marş motorunun ne olduğunu, nasıl çalıştığını, arızalı olduğunda aracınıza ne gibi etkileri olabileceğini ve arızasının nasıl anlaşılacağını detaylıca inceleyeceğiz. Böylece, aracınızın bu kritik parçasının sağlığını korumak için gerekli bilgilere sahip olaca...

Rehbere git

Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?

Lastik, aracın ilerlemesine sağlayan araç parçasıdır. Araçtaki her parçanın aktif olarak kullanılması yakıt tüketimini etkilemektedir. Yakıt tüketimini hem olumlu hem de olumsuz anlamda etkileyen lastiklerin bu anlamda payı büyüktür. Araca takılan lastiğin araç ile uyumlu olması ve mevsim lastiği olması yakıt tüketimini olumlu anlamda etkilemektedir. Yüzde 20 oranında enerji tasarrufu sağlamak

Rehbere git
Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?
Arabalar kaç binde bakıma girer?

Arabalar kaç binde bakıma girer?

Araçların, yıl içerisinde alması gereken bakımlar vardır. Bu bakımlar sayesinde araçların performansı artırılmakta ve daha uzun süre kullanım ömrü oluşturulmaktadır. Bakım sürelerinin oluşmasındaki etken araçların yakıt türüdür. Benzin ve dizel araçların bakım periyotları birbirinden farklıdır. Bakım periyotları için ayrılan süreyi dolduramayan araç sahipleri yıl içerisinde bir defa da olsa periyodik bakım veya bahar bakım hizmetinden yararlanmalıdır.

Rehbere git

Devirdaim Pompası Arızası

Rehbere git
Devirdaim Pompası Arızası