Araç Kaporta

Boyasız Göçük Düzeltme

Dış darbeler sonucunda aracın belini parçalarında hasarlar oluşmaktadır. Oluşan bu hasarı en aza indirmek ve düzeltmek amacıyla boyasız göçük düzeltme hizmeti verilmektedir. Bu hizmet ile boyanın zarar görmediği kısımlar düzgün bir şekilde onarılmaktadır.

Göçük düzeltme işlemini alanında uzman kişiler devam ettirmektedir. İşlemlerin tümü özel alet ve ekipmanlar ile sürdürülmektedir. Yapılan bu işlemler sayesinde aracın orijinal boyası korunarak boyasız bir şekilde aracın zarar görmüş kısmı onarılmaktadır. Bu anlamda boyasız hasar düzeltme işlemi en popüler düzeltme işlemlerinden biridir. Ve pek çok servis bu yöntemi kullanmaktadır. 


Göçük Düzeltme Boyaya Zarar Verir Mi?

Boya ve düzeltme işlemleri konusunda yanlış bilinen durumlar vardır.  Göçük düzeltme boyaya  herhangi bir zarar vermemektedir.  Çünkü son teknoloji üretilen boyalar esnek yapıda üretilmektedir.  Bu esneklik çok fazla zarar görmemektedir.  Bilakis mevcut fabrika boyasını korumanın tek yolu  göçük düzeltme işlemidir.  Yapılan işlem ile hem mevcut boya korunmakta hem de araç eski haline getirilmektedir. 
Bu anlamda  göçük düzeltme işlemi yaptıracak araç sahipleri,  gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptırmaktadır.  Çünkü göçük düzeltme işlemi boyayı korumak adına  yapılan uygulamalardan biridir. 

Göçük Düzeltme Fiyatları Ne Kadar?

Boyasız göçük düzeltme  süresi araçtan araca değişiklik göstermektedir.  Her aracın göçük durumu birbirinden farklıdır.  Fiyat belirlenirken kullanılan boya veya yapılacak başka işlemler de göz önünde bulundurulduğunda fiyatlarda farklılaşma yaşanacaktır.  Bazı sorunların  düzelmesi için boyaya  ihtiyaç vardır.  Bu durumda boyama parası da fiyatı eklenecektir.  Ancak araçta  oluşmuş herhangi bir arıza veya hasarın boyama ve göçük işlemleri  için servis üzerinden bilgi alınmalıdır. Özrenotek servisimizde araç kaporta hizmetlerini alablirsiniz.

Boyasız Göçük Düzeltme Ne kadar Sürer?

Göçük düzeltme,  günlerce süren bir işlem değildir.  Bu işlem ile ortalama 2 ile 3 gün arasında  aracın durumu düzeltilmektedir.  Ancak aracın  göçük boyutuna göre bu sürelerde değişmeler yaşanmaktadır.  Araca göçük konusunda boya yapılıp yapılmayacağı servis tarafından belirlenmektedir.  Servis, aracın boyanması ve ardından macun çekilmesine  karar verirse o zaman sürelerde uzamalar meydana gelmektedir. Göçük düzeltme işlemi sırasında aracın  kaç gün serviste kalacağı servis yetkilileri tarafından araç sahiplerine iletilmektedir.

İlgili Konular

Devirdaim Pompası Arızası

Devirdaim Pompası Arızası

Rehbere git

Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?

Lastik, aracın ilerlemesine sağlayan araç parçasıdır. Araçtaki her parçanın aktif olarak kullanılması yakıt tüketimini etkilemektedir. Yakıt tüketimini hem olumlu hem de olumsuz anlamda etkileyen lastiklerin bu anlamda payı büyüktür. Araca takılan lastiğin araç ile uyumlu olması ve mevsim lastiği olması yakıt tüketimini olumlu anlamda etkilemektedir. Yüzde 20 oranında enerji tasarrufu sağlamak

Rehbere git
Lastik yakıt tüketimini ne kadar etkiler?
Helezon Yayı Arızası

Helezon Yayı Arızası

Rehbere git

Yaz lastiği kaç dereceye kadar kullanılır?

Lastiklerin ömrü, hem kullanım sıklığına hem de sıcaklığa bağlı olarak değişmektedir. Kış lastikleri çok soğuk havalara dayanabilen bir yapıda üretilmektedir. Ancak yaz lastikleri çok soğuk havalarda etkisini kaybetmektedir. Yaz lastiğinin kullanım derecesi 7 derecesinin üzerindedir. En iyi performansı bu derece ve üzerindeki derecelerde sağlamaktadır. Çok soğuk havalarda yaz lastiği kullanmak lastiğin yol tutuş özelliğini kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması adına her

Rehbere git
Yaz lastiği kaç dereceye kadar kullanılır?